TypeMBR10200CT
BrandASEMI
PackagTO-220AB
FeatureHigh power
| 正向电流 (lo) |
反向耐压 VRRM |
芯片材质 Material |
芯片个数 Number |
|---|---|---|---|
| 10A | 40V~200V | Metal & silicon chip | 2 (twin cells) |
| 正向电压 (VF) |
浪涌电流 IFSM |
芯片尺寸 Chip Size |
引线数量 Lead Number |
| 0.54V~0.92V | 150A | 86MIL | 3 |
| 漏电流 (lr) |
操作温度 Temperature |
恢复时间 (Trr) |
包装方式 Package |
| 10ua | -40℃~170℃ | >5ns | 5000 / box |
●Schottky diode MBR10200CT electrical parameters:10A;45V~200V
●Laser marking, fadeless, vinyl material; Epoxy resin material, good encapsulation stability
●The pin is anoxic copper with good resistance to bending, oxidation and conduction
●MBR10200CT :5K/CTN Material: kraft paper, resistant to pressure, abrasion and impact
公司资质 / qualification
合作伙伴 / Partner
ASEMI as exhibitor attends the Electronica India 2019 in NoidaASEMI enters the 2nd CIIE in ShanghaiASEMI October birthday event[ASEMI] The selection&margin of rectifier/diode when SMPS design6 level energy power — ASEMI LOW VF